Marta Wojna

Cześć! Jestem Marta. Nigdy nie byłam dobra w pisaniu, szczególnie jeżeli trzeba napisać coś o sobie. Jest to o wiele trudniejsze niż się spodziewałam! Jednak nadeszła pora się przedstawić i powiedzieć, dlaczego zajmuję się fotografią.

Wychowałam się i mieszkam na wsi, dlatego lubię otwartą przestrzeń, naturę i długie spacery. Uwielbiam podróżować, ale prawdopodobnie mam najgorszą orientację w terenie. Malarstwo i rysunek jest mi bardzo bliskie i czasem sięgam po pędzel – chociaż zdecydowanie wolę podziwiać i obserwować. Umiem zagrać całe 3 piosenki na ukulele i chciałabym się nauczyć ich więcej.

Jak już wspominałam uwielbiam naturę i zawsze zachwycałam się milionem rzeczy na sekundę i chyba jeszcze więcej rzeczy na sekundę wymyślałam. Dlatego też zaczęłam studio- wać grafikę projektową, a tam po raz pierwszy miałam styczność z PRAWDZIWĄ FOTOGRAFIĄ (bo zdjęcia telefonem robiłam już dużo, dużo wcześniej). W sali oprócz sprzętu fotograficznego były magazyny fotograficzne oraz albumy. Tak poznałam klasykę fotografii no i przepadłam…

marta wojna fotografia rodzinna 001 uai
marta wojna fotografia rodzinna 002

Pierwszy Raz

W maju 2018 po raz pierwszy odważyłam się zaprosić znajomego na sesję. Sprawiło mi to tyle radości, że postanowiłam poszerzyć swoją wiedzę w tym kierunku. I tak już poszło. Dostałam pierwsze zapytania o fotografie, które utwierdziły mnie w przekonaniu, że powinnam się tym zająć. No i wiadomo (już) mąż, który jest kompendium wiedzy fotograficznej.

Fotografia rodzinna i dziecięca

Sesje rodzinne zdecydowanie są moimi ulubionymi – myślę, że wpłynęło na to kilka czynników. Od zawsze uwielbiałam oglądać stare albumy rodzinne, przywołują one niesamowite emocje pełne wzruszeń i radości. Tak, to właśnie te zdjęcia wywołane na papierze. Moją pierwszą ulubioną modelką była (jest) moja siostrzenica, której robiłam zdjęcia jak jeszcze była w Brzuchu. Na pewno przeważającym faktem, jest to, że sama nie mam wielu zdjęć z okresu dzieciństwa. Jeżeli jakieś już mam to została wycięta moja głowa, bo akurat ktoś potrzebował do drzewa genealogicznego. Można powiedzieć, że to jest Misja!

KAŻDY POWINIEN MIEĆ PIĘKNE ZDJĘCIE RODZINNE!

Ważne są momenty, chwile pełne radości, empatii i zrozumienia. Sam fakt, że jestem dużym dzieckiem – sprawia, że ta praca daje mi ogrom radości i satysfakcji. Oczywiście nie fotografuje tylko rodzin i dzieci – uwielbiam również sesje ciążowe, noworodkowe, narzeczeńskie czy reportaże ślubne.